Skutečnou lásku vyměnila za peníze: Proč jsme ochotné zajít až za tuto hranici a dokdy je to vůbec únosné?

Opravdu v dnešní době znamená honba za krásou a bohatstvím více než skutečná láska? Život píše i takové příběhy...

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Karolína svého přítele opravdu milovala. Dali se dohromady v teenegerovském věku a skvěle to mezi nimi fungovalo. Až do chvíle, kdy chtěla víc. Ne však od jejich vztahu, ale od života. Zatoužila po luxusu a přepychu, které jí Adam dát nedokázal. Nicméně někdo jiný ano. I přesto, že na něm kromě zlaté kreditky nic neviděla. "Já vím, zní to hrozně i se to špatně říká. Ale je to tak. Podle mě je tak nastavena dnešní doba a současné vnímání světa. Na ženy jsou kladené mnohem větší nároky než na muže. A to se do kategorie feministek ani náhodou neřadím. Nicméně musíme být dokonalými matkami, milenkami, kuchařkami, zvládat kariéru a vedle toho ještě ke všemu vypadat neodolatelně. Tak nějak to funguje v klasickém pojetí mužského pohlaví vůči nám."

Mohlo by vás zajímat: Chce s vámi jen sex nebo vztah? Otázka, která muže prozradí dříve, zeptal se vás už na toto?

"Tedy pokud nemáte chlapa, který má vlastní paní v domácnosti, podařilo vytvořit dětem pečovatelku a vy se můžete věnovat sama sobě, muži a s dětmi dělat jen příjemné věci. Jde o iluzi, kterou většina z nás nedosáhne. Ale mně ji život nabídl a nedokázala jsem odolat. Ani za cenu opravdové lásky," rozpovídá se Karolína.

Když lásku vyměníte za platinovou kreditku

"Lea jsem poznala v divadle. Seděl dvě sedadla ode mě a mé kamarádky a celý večer ode mě nemohl odtrhnout zrak. Hned po skončení mě oslovil a pozval nás na drink. Ani nevím proč, ale souhlasila jsem. Celý večer mi říkal že jsem ho absolutně okouzlila. Řekla, jsem mu, že mám vztah, ale myslím, že tuto informaci nevnímal. Následující den mi do práce poslal kytici růží a diamantový náhrdelník. O tři dny později náramek a za dva měsíce snubní prsten. Byl mnou opravdu poblázněný. Já jsem vůči němu cítlila sice náklonnost, ale ne lásku. Skutečně jsem milovala svého Adama.

Přečtěte si: Téměř jsem se vdala za muže, který miloval jinou: Až tato žena mi otevřela oči

"Velmi dobře jsem si uvědomovala jaký život mě čeká po boku mého přítele a jaký s Leem. A rozhodla jsem se pro druhou možnost. Ano vím, není to správné z morálního hlediska. Ale já se opravdu chci mít dobře. Nechci ve vztahu řešit, kdo vydělává víc, kdo musí zůstat doma s dětmi a počítat každou korunu. Jednoduše to pro mě byla lehčí volba. I když jsem opustila možná lásku svého života."

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..