Knižní novinky, které byste neměly přehlédnout: Vyberte si je podle typu osobnosti

Pokud budete při výběru knihy přihlížet i na to, jaká jste osobnost, bude se vám číst o něco jednodušeji a mnohem snadněji.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Výběr knihy může být pořádně náročný. Zejména, pokud nevíte, co přesně byste si přečetly. Můžete mít mnoho doporučení od přátel a známých, nebo si přečíst recenze, ale pokud si vyberete knihy pouze na základě toho, tak je možné, že se vám budou číst hůře. Vždyť přece člověk citlivý na všechno, asi těžko zvládne číst Nabukovu Lolitu, která je obsahem čirá pedofilie nebo člověk, který racionálně smýšlí, si asi nebude chtít zcela číst román sladší než větrník, kde jedinou reálnou věcí je možná jméno autora... Pokud však při výběru knihy, ať už pro sebe nebo pro jiného, přihlédnete i na jeho osobnost, je větší šance, že uhodíte hřebíček na hlavičku.

Přečtěte si: Šťastná rodinka Simony Krainové: Své kluky se během zábavy snaží naučit, jak to v životě chodí...

Neurotik

Čím zaujmout neurotika? Možná něčím oddechovým, se špetkou humoru a hlavně pohodovým. Nenásilné čtení, které je lehké, ale zajímavé. Přesně tohle najdete v knize Veselé a strašidelné povídky z Jávy od autorky Zorice Dubovské. Malý, ale důkladně připraven výběr povídek moderních autorů z Jávy zobrazuje duchovní a společenský život těchto lidí. Některé příběhy jsou opravdu veselé, jiné strašidelné, až hraničící s hororem, ale v každém případě jsou o obyčejných lidech z Jávy a jejich životních problémech, které jsou nám tak vzdálené a někdy i těžko pochopitelné pro nás. (Martinus)

Flegmatik

Jelikož flegmatika jen máloco dokáže rozladit, klidně může sáhnout i po literatuře, kterou nezvládne leckdo. Co takhle vyzkoušet krimi novinku Roberta Bryndzy Devět jilmů? Kate Marshallová byla před šestnácti lety vycházející hvězdou londýnské metropolitní policie. Byla mladá a ambiciózní, měla talent proniknout do mysli zločince a vyřešila několik významných případů vražd. Když však Kate dostala za úkol vypátrat brutálního sériového vraha, při hledání jí nepomohl instinkt ani schopnost ponořit se do světa krutého násilí - a vrah si nakonec našel ji. Uběhlo několik let, od doby kdy sotva unikla ze spárů smrti. A když jednoho dne dostane dopis, který jí připomene minulost, znovu ji to vtáhne do zvrácené mysli vraha, jehož zná až příliš dobře, a do případu, který může vyřešit jen ona. (Martinus)

Nepřehlédněte: Surfistky mají jednoznačně nejkrásnější postavy a srší z nich štěstí: Prohlédněte si sexy ženy, které jsou spjaté s přírodou

Racionalisti

Tito lidé milují fakta. Vše, co je racionálně zdůvodněno, je pro ně zajímavé. Pokud jde o knihu, určitě zabodujete nějakým životopisem. Zajímavou novinkou v tomto žánru je kniha kněz prezidentem od Andrzeje Krawczyka. Kniha je věnována jedné z nejvýznamnějších a také nejrozporuplnějších postav moderní slovenské historie, Josefovi Tisovi. Autor analyzuje jeho životní osudy, nástup k moci, formování slovenského nacionalismu "černou legendu", která později kolem něj vznikla, i dnešní postoje historiků. Nejedná se však o klasickou biografii, je zde spíše široce pojatý obraz Slovenska v první polovině 20. století. (Martinus)

Mohlo by vás zajímat: Dara Rolins a její dcerka tvoří nerozlučné duo: Nečekali byste, jaké aktivitě se společně věnují

Přecitlivělý

A co pro citlivé duše? Možná sbírka poezie, kterou si mohou zpříjemnit večer. Novinkou je kniha Kostel pro kuřáky od Sylvie Fischerové. Kavárna je tedy kostelem pro kuřáky. To se dočtete v jedné z básní. Autorka píše o městě, ve kterém žije už od doby, kdy tam začala studovat. V některých básních se jméno vůbec neobjevuje, ale je jasné, že autorka píše o Praze.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..