V sedmnácti dobyla svět, později se začala věnovat charitě: Co dělá Terezu Maxovou výjimečnou a jaký má recept na štěstí?

Úspěšná modelka, máma a filantropka, Tereza Maxová toho má v životě za sebou opravdu hodně. Jako sedmnáctiletá dobyla módní svět, v 25 založila nadaci pro opuštěné děti a léty pochopila, jak najít opravdové štěstí.

Zdroj: instagram.com/terezamaxova
Zdroj: instagram.com/terezamaxova

Dospěla velmi brzy a pochopila, co je smyslem života

Nádherná Tereza Maxová patří do generace českých topmodelek 90.let. Když měla sladkých 17 okouzlila Paříž. Spolu s kamarádkou Evou Herzigovou odešly do Francie, kde obě sklidily skvělý úspěch. Tereza však okouzlila doslova celý svět. Její tvář se objevila na nejúspěšnějších titulkách světových magazínů, spolupracovala se světovou fotografickou špičkou. Postavila se před objektiv Patricka Demarchelier, či Maria Testina. Předváděla pro Dior, Chanel, Pradu, Gucci, Yves Saint Laurent. Byla tváří kampaní pro Karla Lagerfelda, Hermès, či La Perlu. I přes obrovský kariérní úspěch však vždy zůstala sama sebou a uvědomovala si, co je v životě důležité. V první řadě jí nikdy nechyběla lidskost a pokora.

Přečtěte si: Topmodelka Daniela Peštová je více okouzlující než před 14 lety: Jak to dělá, že vypadá stále mladší?

Když v roce 1996 navštívila kojenecký ústav, něco se v ní zlomilo. Vždy chtěla pomáhat, ale v tom momentě to cítila ještě intenzivněji. Nabrala odvahu a založila vlastní nadaci. Ta je pro ni doslova srdeční záležitostí. A přestože začínala od nuly, dnes patří mezi největší v České republice a kromě pomoci dětem v kojeneckých ústavech se zaměřuje také na vzdělávání dětí, či pomoc rodinám v nouzi a single maminkám.

Toto je její recept na štěstí

Tereza je trojnásobnou mámou a rodina je pro ni vším. S dánským tenistou Frederikem Fetterleinem má syna Tobiase, s tureckým realitním magnátem Burakem Oymenem dcerku Minu a syna Aidena. Ví, že nejdůležitější momenty jsou ty, které mohou všichni trávit spolu a nedá na ně dopustit. Snaží se s dětmi a manželem být co nejvíce a věnovat se jim opravdu plnohodnotně.

Ze svých dětí chce vychovat správné, slušné a šťastné lidi. Právě emocionální investice do ratolestí je v dnešní době velmi podstatná. Zážitky a vzpomínky, totiž vytvářejí perfektní rodinnou harmonii. Žije pro dané momenty a ví, že nejdůležitější jsou chvíle, které člověk prožívá aktuálně.

Mohlo by vás zajímat: Supermodelky 90. let a život jako z pohádky: Co je tajemstvím štěstí Terezy Maxové či Karolíny Kurkové?

Foto:
Profimedia, instagram.com/terezamaxova
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2023 Frogfoot s.r.o..