Fenomén single třicátnic: Platí rovnice, čím úspěšnější, tím osamělejší nebo jde o vnímání světa jinýma očima?

V 21. století vídáme stále více žen, které jsou v produktivním věku, ale namísto ježdění s kočárkem se naplno věnují kariéře. Osobní život odkládají na vedlejší kolej a snaží se úspěchu dosáhnout za každou cenu. Opravdu je daň za úspěch to, že nakonec zjistíte, že jste single a vaše biologické hodiny pomalu dotikaly?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Dnešní doba je zřejmě tak nastavena. Jde o jakýsi fenomén 21. století. Ženy chtějí být krásné, úspěšné, splňovat všechny předpoklady dokonalých partnerek, milenek a zároveň chtějí být samostatné a obdivované. Své práci věnují maximum času. Není nic netradičního, pokud pracují 18 hodin denně, po práci jdou na sobě makat do fitka, dají si večer sklenici vína s kámoškou, jdou na rande (kterému však nedávají velkou šanci už předem) nebo absolvují povinný pracovní event, pár hodin se vyspí a ráno začíná tento kolotoč znovu.

Přečtěte si: Skutečnou lásku vyměnila za peníze: Proč jsme ochotné zajít až za tuto hranici a dokdy je to vůbec únosné?

Posouvá dnešní doba hranice mateřství nebo to děláme my vědomě?

Jen v této rovnici nějak absentuje muž. Muž, který by je nejen obdivoval, ale poskytl jim ochrannou ruku, rameno na vyplakání a jistotu. Vypadá to, že nějak zapomínáme, že mít v životě pomyslného pana "božského" má význam. Vidinu mateřství odsunujeme do neznáma s tím, že vždyť máme ještě čas. Ale jednou ráno se probudíme a zjistíme, že je nám 37, postel vedle nás je studená a nerozestlaná a tu ranní kávu si musíme připravit sami. Ne vždy je tento scénář realitou, kterou umíme ovlivnit. I přesto, že neslyšíme smích z pokoje, (který jsme od začátku když jsme si kupovaly byt, považovaly za dětský pokoj), stejně nemáme komu pofoukat rozbité koleno, obejmout ho v noci když má strach ze strašidel, nebo dívat se na to, jak mini verze nás, překonává malé vzestupy a pády a učí se, co je život, neznamená to, že to nechceme.

Jen to jaksi nejde. I přesto, že to máme v dlouhodobém plánu a toužíme po tom... Někdy to život a osud tak zařídí. A proti přírodě se jít moc nedá. Neodsuzujte proto ženy, které jsou na vrcholu kariéry, ale netlačí kočárek. Nikdy nevíte, co je za tím.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..