7 životních moudrostí někdejší nejlépe placené modelky Gisele Bündchen: Díky nim vyhrála boj s depresí

Modelka v důchodu, která stále patří k nejobdivovanějším, se dnes věnuje především sobě a své rodině. Je aktivistkou, dokonce napsala knihu a v životě se věnuje už jen věcem, které miluje. Inspirujte se jejími životními moudrostmi, kterým se naučila předcházet depresi a úzkosti.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Kdysi depresivní, dnes vyrovnaná a šťastná

Brazilská modelka Gisele Bündchen byla několikrát po sobě vyhlášena za nejlépe placenou modelku světa a skutečně patřila k těm nejvyhledávanějším. Dodnes je jedna z nejoblíbenějších, která inspiruje ženy různých věkových kategorií i jako člověk, svým přístupem k životu. Avšak jak pro magazín Elle přiznala, i ona během své kariéry trpěla depresí a úzkostí, která jí znepříjemňovala život. Musela se naučit žít v rovnováze a míru, aby dokázala být opět šťastná. Tak se zdá, že se jí to léty skutečně podařilo. Při pohledu na ni dnes, je vidět, že je spokojená, šťastná a vyrovnaná. Díky jakým životním lekcím nebo moudrosti to dokázala?

Mohlo by vás zajímat: Modeling mají v genech: Máma slavných sester působí po jejich boku spíš jako vrstevnice, a to jí je 55!

1. Vyvažte svůj život

Uchopte svůj život. Vzkazuje Gisele. Jste tvůrcem své reality. Nikdo za vás nemůže žít váš život, ani dělat rozhodnutí. Musíte se naučit, jak se rozhodnout tak abyste se svými rozhodnutími a případnými následky dokázaly žít. Musíte se naučit rovnováze v životě ve všech oblastech, abyste neměly pocit, že jedna existuje na úkor druhé.

2. Nechte lásku, aby vás doprovázela

"Láska je to, co mě provází životem," řekla pro magazín Elle. Ve všem, co Gisele dělá a co říká, se snaží aby to neslo poselství lásky. Ať už jde o její vlastní rodinu nebo cizí lidi. Láska je to, čím žije.

3. Hodně se objímejte

Podle vlastních slov Gisele miluje objetí. Ráda se objímá, ať už se svými vlastními dětmi, manželem nebo blízkými přáteli. I objetí má své kouzlo a moc a nese poselství lásky. Objetím přenášíte na člověka hodně pozitivního, hodně lásky, pozitivní energie.

Čtěte také: Khloe Kardashian ukazuje novou tvář: fanouškům se přestává líbit, na nejnovější fotografii se sama sobě už ani nepodobá

4. Zůstaňte blízko přírody

Gisele je dnes také aktivistkou a k přírodě a její ochraně má skutečně blízko. Sama se například aktivně podílí na záchraně amazonských deštných pralesů. V přírodě vidí také budoucnost, uvědomuje si, že je pro nás nenahraditelná. "Mou prioritou je regenerace planety. Na to se musíme zaměřit všichni."

5. Travte čas děláním věcí, které máte rádi

Na začátek popřemýšlejte nad tím, kolik se v životě denně věnujete věcem, které milujete a naopak věcem, které musíte, děláte s nechutí, nevolí apod. V životě je třeba se zaměřit na to, abyste co nejvíce svého drahocenného času využily ve prospěch sebe a těch, které milujete, ve prospěch toho, co vám dělá radost. Jedině tak můžete být v životě šťastný.

6. Každý z nás je originál

V životě se častokrát podle Gisele cítíme, že se musíme stavět do určité pozice, ve které nechceme být. Rovněž se cítila ona v roli modelky. Ačkoli svou práci dělala ráda, mnohdy byla pro ni spojena se stresem a s věcmi, které musela a nechtěla dělat. Kvůli tomu měla zmíněné deprese a cítila se ztracená. Teprve když se začala věnovat věcem, které jí dělaly jen radost, pochopila, že to je ona, její přirozenost. Každý z nás je originál a tak bychom se měly chovat, ne tak, jak to čekají ostatní. Neboť pak se v sobě ztrácíme.

Nepřehlédněte: Brooklyn Beckham se mění na svého otce: Je mu 20 let, je z něj sexymbol a střídá jednu ženu za druhou

7. Spojujte se se sebou

"První věc, kterou dělám každé ráno je, že jdu meditovat, protože mi to umožní soustředit se jen na sebe. Cítím se ve spojení sama se sebou, zemí, cítím se dobře. Je to můj čas pro sebe, můj prostor," objasňuje proč je pro ni meditace jednou z nejdůležitějších životních moudrostí či lekcí, které ráda praktikuje každý den.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..