Je věk opravdu jen číslo? Partneři s tímto věkovým rozdílem mají největší šanci na úspěšný vztah

Myslíte si, že může věkový rozdíl výrazně ovlivnit váš partnerský život?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Jak velkou váhu přikládáte věkovému rozdílu mezi vámi a vaším partnerem? Pokud žádnou, možná byste přece jen měly. Vědci z Ameriky uskutečnili studii, jejíž výsledky jsou jasné - věk není jen číslo. Tedy alespoň v partnerských vztazích na něm záleží.

Přečtěte si: Silvestrovská párty změnila můj život od základů: V jeden večer jsem poznala dva muže mého života

Ideální kombinace

Vědci z Univerzity v Atlatně uvedli, že právě partneři, mezi nimiž je maximálně pětiletý věkový rozdíl mají největší šanci na to, aby spolu byli opravdu po celý život. Abychom to však upřesnili - muž by měl být ten, kdo je starší. A to o jeden, maximálně však o 4-5 let. V opačném případě to však neplatí. Proč je tomu tak? Podle nich jde o fakt, že muži, kteří se zajímají o starší ženy, si potřebují jistým způsobem zvyšovat sebevědomí. Vědomí, že umí sbalit vyspělejší ženy, je v očích stejných mužů staví na výsluní. Jenže s takovými ženami ne každý chce zakládat rodinu. Zejména, pokud muži překročí práh 30, začnou se ohlížet po mladších ženách, které považují za vhodnější adeptky na matky svých dětí, než ty starší.

Nepřehlédněte: Nejlepší kamarádka téměř svedla v silvestrovskou noc mého snoubence: Když vystřízlivěla, dala mi takovéhle vysvětlení

Rizikové páry

A kdo z této studie vychází "nejhůře"? Páry, mezi nimiž je deset a více let rozdíl. Tyto mají dokonce až 40% rozvodovost. A to už je docela vysoké číslo, co říkáte?

Samozřejmě, existují i výjimky a nikdo vám neříká zahodit dlouho budovaný vztah jen kvůli jedné studii. A dobrou zprávou je i to, že dvojice, které překonají první dva roky jako manželé, mají větší šanci na delší a hlavně úspěšné manželství. Protože prvních 24 měsíců je ve vztahu po uzavření manželství velmi rozhodujících a udávají směr, jakým se budete ubírat v budoucnosti.

Mohlo by vás zajímat: Muži narození v tomto znamení to se ženami umí: V čem je jejich tajemství, že je vždy dostanou tam, kam potřebují?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..