Nejnovější česko-slovenské filmy, na které se můžete těšit v roce 2020: Tento rok bude na Slovensku bohatý na domácí tvorbu

Tento rok bude na Slovensku rozhodně bohatý na domácí filmovou tvorbu. V první polovině přijde do kin hned několik očekávaných titulů, které si zamilujete. Ať už milujete kriminální, komediální žánry nebo pohádky.

Zdroj: ContinentalFilm
Zdroj: ContinentalFilm

Příliš osobní známost

Hned začátkem roku vtrhla do kinosálů komedie na základě knižní předlohy Příliš osobní známost. Film vznikl v československé produkci a zobrazuje život tří žen, které spojuje dítě, muž, přátelství. V hlavních ženských rolích se představí Petra Hřebíčková, Tatiana Dyková či Eliška Balzerová. Mužské postavy ztvárňují Branislav Trifunović, Predrag Manojlović a Chorvát Janko Popović Volarić. Ze Slovenských herců si ve filmu zahrál Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš. Úsměvná komedie je právě teď v kinech a už během prvního víkendu zaznamenala velký úspěch. Překonala už dokonce snímek Všechno nebo nic.

Mohlo by vás zajímat: Film Takoví jsme byli ze 70. let: Módní velikáni znovu objevují klasické vzory jako tartan, kostky či úplet

Sviňa

Jedním z nejočekávanějších filmů ze slovenské tvorby. Film Sviňa byl natočen na základě stejnojmenného knižního bestselleru spisovatele Arpáda Soltésza. Odehrává se ve světě vysoké politiky, mafie bílých límečků, organizovaného zločinu, obchodu s bílým masem a velkých peněz. Hrají Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban, Gabriela Marcinková, Diana Mórová, Braňo Bystriansky, Szidi Tobiasz. Trailer si můžete prohlédnout od 6. února.

Nepřehlédněte: Před kamerami žhavá romantika, mimo ně opak: Jaký měli vztah hlavní aktéři z filmu Hříšný tanec?

Perinbaba

Jedna z klasických slovenských pohádek. Pokud patříte mezi její fanoušky, tak máme pro vás vynikající zprávu. Už tento rok dorazí do kin dlouho očekávaný druhý díl s názvem Perinbaba a dva světy. Juraj Jakubisko, který se ujal režie i scénáře, obsadil do hlavních rolí mladé herce Lukáše Frlajsa a Sabinu Skalickou. Termín oficiální premiéry, ale zatím není znám.

Přečtěte si: Podzimní kino a televizní trháky: Tyto filmy vám vylepší náladu během deštivých dní

Na který film byste se chtěly podívat?

Příliš osobní známost
2
Sviňa
1
Perinbaba
0
Hlasovalo: 3

Foto:
ContinentalFilm
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..