Diana měla v den svatby pas užší než 7letá holčička: Co všechno obětovala pro život princezny v monarchii?

Její život po boku prince Charlese vyžadoval množství odříkání. Čeho všeho se musela Diana vzdát a jak ji to poznamenalo?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Hubla tak rapidně, že jí svatební šaty několikrát přešívaly

Když se 20letá Diana Spencer vdávala za korunního následníka trůnu, prince Charlese, ještě vůbec netušila, co všechno ji po boku tohoto muže čeká a s čím bude muset emočně bojovat. Přestože tlak, který byl na ni od začátku vyvíjen byl enormní, ona se s tím snažila vyrovnat a být dokonalou.

Nepřehlédněte: Milostný příběh mezi princem Charlesem a Camillou: Začalo to už v 70. letech a neuvěříte, jak se tehdy seznámili

Princezna, která se tak v extrémně krátkém čase, stala miláčkem Britů a získala si srdce lidí po celém světě, po vstupu do královské rodiny skutečně trpěla. Její touha po dokonalosti se proměnila na posedlost a Diana se tak snažila vypadat co nejlépe. A to jen kvůli jedné věci.

Velmi krátce před svatbou absolvoval princ Charles pracovní návštěvu Nového Zélandu a Austrálie a Diana tak zůstala v paláci bez něj a utápěla se v depresích. Ano, bylo to v době, kdy ještě ani nebyli svoji. Už tehdy totiž Diana tušila, že pro Charlese není jedinou. Věděla, že princ má velkou slabost pro Camillu. Nedokázala s ním ale o tom mluvit otevřeně a tak dělala vše proto, aby vypadala co nejlépe a srdce budoucího krále, si získala celé právě ona.

To se podepsalo zejména na vzhledu a postavě. Těsně před svatbou úplně odmítala jíst, trpěla anorexií a později i bulimií. Designérka, která jí šaty navrhovala, říkala, že hubla tak rapidně, že šaty prešívaly více než jedenáctkrát.

Od začátku cítila nátlak z každé strany

Kromě toho, že věděla, že muž, kterého si vzala, ji nemiluje, měla množství povinností. Musela vypadat za každých okolností absolutně bezchybně a stejně tak se měla i chovat. S požadavky ji nešetřila ani samotná královna Alžběta II., která od ní vyžadovala, aby okamžitě otěhotněla a jako první se měl narodit syn. I když si to ze začátku sama princezna nepřipouštěla, toto všechno se projevovalo na jejím psychickém zdraví. Diana totiž žila v permanentním stresu a ve strachu.

Mohlo by vás zajímat: Naše topmodelka Petra Němcová s rostoucím bříškem po 40: Pár týdnů před porodem vypadá úžasně

Obvod jejího pasu byl méně než 58 centimetrů

Během svatebního dne byl Dianin obvod pasu menší než 58 centimetrů. A ona hubla stále dál. Nebyla se sebou spokojená. Perfektní tělo se pro Dianu stalo prioritou. Její dvorní šéfkuchař, dokonce vytvořil stravu, v níž se nenacházel ani gram tuku, či cukru. Jedla výlučně vegetariánská jídla, ryby a zeleninu. Dokonce i ovoci se ve velké míře vyhýbala. A každý den věnovala alespoň dvě hodiny cvičení. Nedala dopustit na běh, jogging, plavání, či procházky s dětmi. Dianě se z těchto problémů, podařilo definitivně dostat až po tom, co se s princem rozvedla.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..