Neumíte se zbavit okusování nehtů? Stačí když změníte jeden zlozvyk a zlepší vám to celkově život

Okusování nehtů nebo kůžičky kolem nich může mít fatální následky. My máme pro vás skvělou radu, jak se tomu vyhnout a vypěstovat si krásné ruce, na které budete pyšné.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Zlozvyk, se kterým stále bojuje mnoho dospělých, obvykle začíná již v dětství. Okusování nehtů a kůže kolem nich přitom z dlouhodobého hlediska způsobuje hned několik problémů. Nejčastější příčinou je přitom pocit úzkosti, stresu a strachu. Psychika hraje v našem zdraví skutečně velkou roli, ale je těžké se ji naučit ovládat. Často jsme si vědomé daného problému, ale změnit to v praxi neumíme.

Jeden milimetr nehtu naroste zhruba za 10-15 dnů, přičemž lidem, kteří mají dlouhé prsty, těm rostou nehty rychleji. Dokonce rostou rychleji nehty na ruce, která je používanější. Stříhání nehtů nakrátko je tak prvním z doporučených řešení. Pokud to však nepomáhá, zkoušejte pracovat s manikúrou dál.

Lak na nehty proti okusování nehtů

V současnosti existují různé přípravky, mezi nimiž je například i lak proti okusování nehtů. Má specifický zápach a "chuť", což je důležité v boji s kontaktem s ústy. Když na to zapomenete a začnete si totiž kousat nehty, vězte, že vás tato nahořklá a nepříjemná chuť od této závislosti ihned odtrhne. Některé laky však obsahují aceton nebo kajenský pepř, a to si zapamatujete.

Krásná manikúra vám dokáže změnit život

Pokud bojujete s tímto zlozvykem a chcete to skutečně změnit, doporučujeme navštívit profesionální manikérku, která vám nehty upraví a díky krásné manikúře a laku odpoutá vaši pozornost od tohoto zlozvyku zase o něco více.

Pravidelná návštěva vás povede k tomu, abyste přistupovaly k nehtům, ale i ke svému zdraví zodpovědněji a postupně pak uvidíte změny, které budou jen a jen ve váš prospěch. Nikdy totiž není pozdě. A proč je důležité dát si nehty do pořádku?

  • Kůže kolem nehtového lůžka má zároveň ochrannou funkci, při jejím narušování dochází k častým záděrám a zánětům
  • Zlozvyk v podobě okusování nehtů narušuje jejich přirozený růst a otevírá dveře plísňovým onemocněním
  • Okusování nehtů silně poškozuje i zuby a dásně, čímž dochází k náchylnosti k infekcím a zánětům
  • Dochází zároveň k oslabení skloviny
  • Infekce a bakterie si tak dostáváme blíže do těla a důsledky mohou poškodit trávicí systém nebo vyvolat potíže
Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..