Proč si muži kupují mládí v podobě mladších partnerek? Začíná to nevěrou a končí...?

Co myslíte, skutečně je dnes manželství obyčejný přežitek? Nebo to tak bylo vždy, jen to lidé dokázali lépe skrývat? Stává se totiž jakýmsi novodobým sportem, že muži ve zralém věku najednou opouštějí své rodiny a vydávají se jinou cestou. Většinou takovou, které je sotva dvacet, má dlouhé štíhlé nohy a dokonalé tělo. Myslí si totiž, že tak získají jakýsi elixír mládí. Ale jaká je realita?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Začíná to nevěrou

I vám se zdá, že v 21. století se stalo novodobým sportem, že muži po čtyřicítce mění své manželky za mladší verze? Většina lidí to začala pomalu přijímat jako přirozenou součást života. Všechno to začíná mileneckým vztahem, kterému se daří v manželském svazku více než dobře. Kde se však v člověku bere touha po nevěře? Jak je možné, že se z milujícího partnera najednou stane někdo, kdo vám s úsměvem na rtech vrazí pomyslný nůž rovnou do srdce a ani nad tím dlouho nepřemýšlí? Bude to možná znít trochu zvláštně, ale nevěra se rodí mnohem dříve, než by se mohlo zdát. Jsou za ni v jisté míře zodpovědní i naši rodiče.

"To, jestli se jednoho dne staneme nevěrnými nebo nás bude partner podvádět, má kořeny ještě v našem dětství. Vztah mámy k dítěti do tří let života je klíčový. Jak se k němu chová, ovlivní jeho vztahové vazby do budoucna", vysvětluje Mgr. Martin Miler, klinický psycholog.

Mohlo by vás zajímat: 5 nejběžnějších mužských lží, na které ženy vždy náletly: Kolikrát jste tomuto uvěřily i vy?

Víte, jak to my ženy máme. Už jako malé holčičky si chceme vzít za muže svého tátu a chlapci zase maminku. V přeneseném významu se nám to opravdu podaří. Otázkou zůstává, zda s člověkem, kterého jsme si podle daného vzorce vybraly, nejen dokážeme, ale také chceme opravdu žít. Nebo se rozhodneme pro opačnou stranu mince a to může být ještě horší. A znovu jsme u té nevěry. Samy sebe jednoduše neumíme oklamat. Hledáme většinou tedy kopii svých rodičů. A to až do okamžiku, než je potkáme. Za tím je mnohdy velké množství neúspěšných vztahů, slz a zlomených srdcí.

Proč nás milující muž vymění nakonec za mladší verzi?

"Vezmeme si totiž někoho, kdo nás sice přitahuje, ale nakonec zjistíme, že nemá všechny atributy, které očekáváme. Proto muži i po letech opouštějí své manželky. Neboť to zjistí příliš pozdě. To, že se většinou ohlížejí po mladším modelu, je jen přirozený pud lovce. Nechci je obhajovat, ale je to tak evolučně a biologicky podmíněné. V přírodě si i lev vybere vždy nejmladší a nejatraktivnější samici. To se oklamat nedá, i když se to zdá velmi povrchní."

Muži totiž rychle podlehnou vášni a právě tato žena jim ji dokáže v plné dávce okamžitě poskytnout. Má pro ně otevřenou náruč, chápe je a přijímá je se vším všudy. Najednou mají pocit, že mohou být konečně sami sebou. Ale rozhodně nemohou. Je to jen iluze. Jen v daný moment se jim to tak jeví. Zatímco doma museli neustále něco dělat, měli množství povinností, před milenkou nemusí nic dělat. Jen být sami sebou a užívat si.

Přesně tento efekt dokáží dokonale vytvořit mladé dvacátnice, které nemají žádné problémy, řeší nanejvýš sebe, takže je jim jedno, jestli přijde chlap domů ve čtyři odpoledne nebo v deset večer. Nikomu není potřeba udělat večeři, číst pohádku nebo být celou noc vzhůru, pokud má dítě horečku. A oni si opět připadají, jako když jim bylo pětadvacet a chodili s kamarádama každý večer na mejdany. Najednou získají pocit svobody a volnosti ve čtyřiceti. Stojí to však opravdu za to?

Čtěte také: Po rozpadu manželství mi tato jedna věc pomohla dát se opět dohromady: TOTO vám rozhodně dá sílu začít znovu

Chcete znát recept na to, aby vás muž nevyměnil za mladší model? Ne, ten opravdu neexistuje. Jedno je však jisté, mnohým mužům, ale i ženám už manželství není svaté. Jedinou cestou, kterou můžete zkusit jít, je cesta bezpodmínečné lásky. Vztah je o tom, že se partneři učí jeden druhého přijímat a také se mu odevzdat. To prohlubuje citovou vazbu, což je mimořádně důležité. Samozřejmě, chce to víc, než jen o tom mluvit. Do té doby nám zbývá jen věřit, že láska skutečně existuje. A to i bez doby trvanlivosti. Neboť navždy znamená opravdu NAVŽDY. Jen to musí chápat oba.

Muži milují uznání, toto zkuste aplikovat, abyste si ho udržely u sebe:

  • Komplimenty, komplimenty, komplimenty. Nepotřebují je slyšet jen ženy, ale po slovech chvály touží i naše drsnější polovičky.
  • Právě silnější pohlaví potřebuje pro své ego hodně laskavých slov. Ano, muži milují uznání a potřebují ho slyšet. Možná častěji než my samy. Pokud svému "panu božskému zapomínáte říkat, co na něm obdivujete, měly byste to okamžitě napravit. Jinak se vám může stát, že komplimenty začne hledat jinde. A to opravdu nechce žádná z nás.
  • "Dnes vypadáš úžasně". Tato věta dokáže udělat ve vztahu malé zázraky a je opravdu klíčová. Všichni toužíme vypadat co nejlépe, a proto chceme slyšet, že jsme přitažliví, muži obzvlášť. Zkuste ho nahlas obdivovat častěji a uvidíte, že vašemu vztahu to jen pomůže.
  • Muži mají sklony svoji partnerku ochraňovat. Chtějí se cítit potřební, důležití a nepostradatelní. Prostě musí mít pocit, že jejich náruč je pro vás bezpečný přístav.
  • Smysl pro humor je pro muže velmi důležitý. A chtějí slyšet, že jsou vtipní. Proto, pokud se s ním dobře cítíte, hodně se smějte. Občas neuškodí brát i některé jeho přízemní vtipy s nadhledem. To k mužům jednoduše patří.
  • Muži si své sebevědomí zakládají na tom, co všechno dokáží a dosáhnou. Zbožňují, pokud umíte ocenit jejich práci, snahu a postavení. Sami sebe si totiž cení především na základě svých úspěchů.
  • Muž, který vás skutečně miluje, udělá vše pro to, abyste byly šťastné. A opravdu ho upřímně potěší, pokud bude slyšet, že se mu to i daří.
Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..