Chcete, aby vaše manželství skončilo happyendem? Odborníci radí držet se těchto 4 pravidel

Úplně každé manželství může skončit šťastně. Chce to jen dobrou sebekázeň, dávku tolerance a empatie. Podívejte se, která pravidla byste si měli osvojit!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Ano, skutečně existuje jakýsi plán na šťastné manželství. Pokud totiž jakýkoliv plán máte, víte, na čem můžete stavět. A to je v životě velmi podstatné. Jen to mnohokrát zapomínáme. Podívejte se spolu s námi, co dělají lidé v harmonických manželstvích jinak.

Čtěte také: Můj muž sbalil sebe, všechny naše úspory a odešel s milenkou: Jednu lekci mi to však do života přece jen dalo

1. Tvoříte tým

Nikdy nezapomínejte na to, že v manželství už ani náhodou neplatí, že kopete každý sám za sebe. Právě naopak. Odteď jste dva. Úplně na všechno. Je velmi důležité, abyste si uvědomili, že tu máte partnera, se kterým jednoduše tvoříte tým. A ve věcech byste se měli podporovat a stát při sobě. Velmi důležité je, abyste zejména v zásadních otázkách našli vzájemný soulad. Nezapomínejte, že tým je téměř vždy silnější než jednotlivec. Tak se toho držte.

2. Podstatná je tolerance

Vzájemná tolerance, respekt a úcta jsou klíčové, pokud chcete, aby vaše manželství bylo opravdu šťastné. Nezapomínejte, že do kategorie tolerance patří nepochybně i osobní prostor každého z vás. Abyste měli radost ze společných chvil, prožijte čas i jeden bez druhého. Vlastní zájmy, hobby, přátelé, to vše do šťastného manželství prostě patří. Respektujte rozhodnutí toho druhého a snažte se ho pochopit. Hodně si o problémech povídejte a uvidíte, jak se fungování mezi vámi časem zlepší.

Mohlo by vás zajímat: Skutečnou lásku vyměnila za peníze: Proč jsme ochotné zajít až za tuto hranici a dokdy je to vůbec únosné?

3. Dokazujte si lásku a projevujte si city

Toto je mimořádně významný bod. Projevovat lásku si máte stále, kdekoliv, kdykoliv a ano i po letech. To na věci nic nemění. Polibek před odchodem do práce, držení se za ruku ve městě, slovíčko miluji tě nebo něžné dotyky, to všechno je něco, co musíte ve vztahu udržovat. Bez toho to nejde. A pokud s tím přestanete, ženete se spíše na opačnou stranu než k happyendu.

4. Nesrovnávejte

V žádném případě a v jakékoliv fázi vztahu se neporovnávejte. Ani jako dvojice, ani svoji polovičku. To je to nejhorší, co můžete udělat. Nevracejte se ke svým bývalým láskám. Žijte tady a teď. V přítomnosti a daném okamžiku. Soustřeďte se na pozitivní vlastnosti toho druhého, chvalte ho za věci, kterými vás potěší, projevujte dík. Přesně toto jsou drobnosti, na které v dnešní době celkem často zapomínáme. Nemyslíte?

Zkusíte tyto rady, aplikovat do svého vztahu?

Ano, proč ne
4
Ne
0
Hlasovalo: 4

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..