Vyzkoušejte cvik, který vám pomůže zvednout líce: Vypnutá pleť vám ihned ubere pár let

Oblíbený anti-ageingový cvik vám zajistí krásně tvarované lícní kosti. Ty se spojují s krásou jako takovou a tento vizuální lifting vás dokáže omládnout o několik let.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Pokud máte po třicítce, začínáte se přirozeně řadit do skupiny žen, jejichž svalstvo nejen na těle, ale i na tváři stahuje gravitace směrem dolů. Žádná panika, částečně můžete pravidelnými cviky vylepšit pokožku a navrátit její elasticitu.

Přečtěte si: Beauty rutina Pařížanek, díky které mají dokonalou pleť. Trik je v této činnosti

Kolagen se z naší pleti vytrácí

Tvorba kolagenu s příchodem třicátého roku výrazně klesá, dokonce v některých případech začíná k tomuto úbytku docházet již kolem 25 roku života. Vše však závisí na tom, jakou genetickou výbavu jste dostaly, a jaký životní styl se s vámi spojuje. Geny ovlivnit neumíme, ale zdravější přístup k životu se vždy dá zlepšit. Jelikož kolem 40 roku života se již téměř vůbec netvoří, nečekejte až na tuto hranici a do své pleti investujte. Stačí čas a pozornost. Obličejová gymnastika je dlouhá léta populární a my vám prozradíme ověřený cvik, na který nedají štíhlé ženy dopustit.

Zvýrazněné lícní kosti vám dokážou ubrat několik let

Pevné vyplněné tváře dokážou s vaší tváří zázraky, a když vyzkoušíte alespoň jednou tyto cviky, samy se přesvědčíte, jak málo stačí k tomu, aby se vaše tvář změnila, a vy jste se cítily mladší a sebevědomější. Cvik tzv. lícní zvedač posílí sval vašeho spodního líce a sval úst:

Lícní zvýrazňovač

1. Ústa vytvarujte do tvaru písmene O, přičemž horním rtem překryjte horní zuby.

2. Mírně se usmějte, svaly na lících se musí nadzvednou tak, abyste cítily vypnutí.

3. Prsty (ukazováčky) ve vodorovné poloze přiložte na lícní kosti přímo pod oči a svaly jakoby tlačte přes oči, přičemž prsty tvoří mírný odpor. Takto vydržte alespoň 10 sekund a pak uvolněte. Tento cvik se nazývá "push-up".

4. "Push-up" a celý proces opakujte 10krát.

5. Během posledního, desátého opakování, se snažte líce tisknout tak, jako byste je zvedaly
doslova až ke stropu a dejte ze sebe maximum.

Nepřehlédněte: Slavnostní účesy, ve kterých můžete usednout za vánoční stůl: Za pět minut vykouzlíte elegantní účes!

Lícní zdvihač

1. Spojte rty jako do polibku.

2. Pomalu se začněte usmívat, přičemž rty a koutky úst musí zůstat nalepené na ústech.

3. Vydržte v této pozici a co nejvíce napněte líce, semknuté rty neuvolňujte. Vydržte 5 sekund a opakujte 10-25-krát, podle toho, zda jste začátečník nebo pokročilý.

Vysoké lícní kosti jsou symbolem mládí

Potlačení mimických vrásek a zvýraznění kontur obličeje v oblasti lícních kostí je jakýmsi nepsaným symbolem mládí. Navíc prokrvením a napínáním svalstva v této oblasti jde ruku v ruce i s horním rtem, který se rovněž napne.

S kolagenem jde ruku v ruce i vitamín C, který pomáhá jeho vstřebávání. Nejlépe uděláte, když do těla začnete doplňovat tzv. "živý kolagen" nebo "bio aktivní kolagen", tedy takový, který se podobá tomu, který si naše tělo vyrobí samo.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..