Vděčnost jako životní styl: Život je 10% toho, co se nám stane a 90% toho, jak na to zareagujeme

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč se vám v určitých okamžicích dějí jisté věci? Všechno má vždy nějakou souvislost. I naše reakce na situace, které nám nejsou dvakrát příjemné. Co takhle to zkusit v takových případech vždy z opačné strany?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Osvojit si vděčnost jako životní styl, je skvělý koncept, jak žít plnohodnotně, spokojeně a naplno. Jak to však pak vypadá v praxi v našem každodenním životě? Na čem to stojí a co bychom si měli osvojit? Jak se vůbec projevuje, když jsme za něco opravdu vděční? Jedno je jisté, člověk který žije s vděčností se zásadně liší od ostatních. Svým pozitivismem a empatií tedy rozhodně. Tak co, chcete to takto zkusit i vy?

Čtěte také: Nejhorší vlastnosti, které nám brání ve štěstí: Tyto vlastnosti vám brání žít život snů!

Co je vlastně vděčnost?

Množství výzkumů prokázalo jednu věc. Vděčnost a spokojenost jdou jednoznačne se životem ruku v ruce. Lidé, kteří se rozhodnou žít tímto stylem, netrpí zatrpklostí, závistí i když jsou sami na sebe celkově velmi nároční. Umí svůj život ocenit i přesto, že možná aktuálně procházejí nelehkým obdobím. Skutečná zkouška vděčnosti totiž vždy přichází právě v takovém čase. Ano, je nám jasné, že toto všechno nejde dosáhnout lusknutím prstu.

Dobrá zpráva však je, že se to dá naučit. Kdykoliv a v jakémkoliv věku. Chce to jen trochu odhodlání, jiného úhlu pohledu na věci a práce s sebou. Musíte si v první řadě uvědomit, že i když se život nevyvíjí přesně tak, jak chcete a přejete si, vždy je něco, za co musíte být ve svém nitru nezištně spokojeni a šťastní. A z toho je potřeba čerpat.

Nepřehlédněte: Slova, která byste svým dětem měli začít říkat: Může jim to změnit život!

Tři klíčové tipy pro život plný vděčnosti

  • Tito lidé neočekávají, že jim život dá vše po čem touží - v krátkosti řečeno, nepodmiňují štěstí a to je opravdu velmi důležité. Větu typu: "Budu šťastný, jen když ..." z jejich úst neuslyšíte. Zaměřují se spíše na samotný proces, jak se co nejefektivněji přizpůsobit tomu, co život nabízí.
  • Nestavějí své štěstí na materiálním světě - velmi dobře si uvědomují, že materiální štěstí je jen chvilkovou záležitostí. Vědí, že opravdové okamžiky, které tvoří život si nekoupí. Užívají si chvíle s rodinou, přáteli. A neberou to jen jako frázi, ale skutečně to tak vnímají.
  • Definují svou hodnotu odhodláním, pracovitostí a vlastními sny - ačkoliv si to mnozí z nás neuvědomují, zdravý pocit vlastní hodnoty vytváří pocit pro vděčnost. Teprve když si to uvědomíme, může se to pro nás stát životním stylem. Tehdy totiž dokážeme budovat své sny a jít za nimi i navzdory překážkám, které s sebou život přináší.
Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..