Toužila jsem po vzrušujícím životě: Obklopovala jsem se tímto typem mužů, ale nakonec jsem na to doplatila

Dominika si až po letech krátkodobých vztahů dokázala přiznat, v čem dělala chybu. Přitom vše podmínila tomu, aby byl její život vzrušující. Jen to vzala z netradičního konce a nakonec si uvědomila tu smutnou pravdu.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Toužila jsem žít vzrušující život

Dominika byla podle svých slov od mládí tak trochu hlupák. Vždy byla raději v mužské partě, vždy byla pro každou srandu a lidé ji i proto brali mezi sebe. Byla skvělý parťák a nikdy se nenudila. Přesně v tomto však chtěla pokračovat i když její středoškolské časy skončily. Jen jaksi pozapomněla, že měnit se, dospět a mít jiné priority je přirozené. Takže když dospěla, logicky jí chyběl ten pocit vzrušení a začala ho hledat skutečně netradičně ... v mužích: "Dnes to ani já sama neumím pochopit, ale můj život se dostal v dospělosti do jakési rutiny a já se lekla, že takto by měl vypadat už navždy. Toužila jsem žít vzrušující život. Vím, řeknete si, mohla jsem začí cestovat nebo dělat milion jiných věcí, které by mi ten pocit naplnění zprostředkovaly. Ale já byla vždy člen skupiny, sama jsem se nikdy nedokázala odvážit dělat něco vzrušujícího, až když mě někdo vyburcoval, nebo tam doslova dotlačil" popisuje Dominika, která se dnes už jen směje nad tím, jak mohla být tak hloupá a naivní.

Mohlo by vás zajímat: Po letech jsem nejlepší přítelkyni prozradila, že jsem svedla jejího bývalého: Ona mě však překvapila mnohem větším přiznáním

Přestala jsem žít vlastní život a neuvědomovala si to

V důsledku strachu si hledala vždy partnery, kteří byli netradiční. Lišili se, měli extrémní koníčky, dělali extrémní věci a často to už hraničilo s bezhlavým chováním. Dokonce šlo v hodně případech o mladší muže, kteří se ještě nechtěli usadit, kteří rádi zkoušeli nové věci, byli přemotivovaní, pobláznění, ale Dominice to skutečně vyhovovalo: "Při všech těch aktivitách, na které jsem se s nimi nechala přemluvit, jsem prožívala vzrušení, dobrodružství, v mnoha případech i strach. Za ta léta ve vztazích s muži, kteří byli ten typ, kam mě vítr zavane, jsem se jim všem přizpůsobovala do takové míry, že jsem přestala úplně žít vlastní život. No v té chvíli jsem si to vůbec neuvědomovala," pokračuje ve vyprávění dál.

Čtěte také:Fenomén single třicátnic: Platí rovnice, čím úspěšnější, tím osamělejší nebo jde o vnímání světa jinými očima?

Najednou jsem si uvědomila, že vlastně nemám nic svého

Kdy Dominiku vlastně tento život omrzel a zjistila, že něco není v pořádku? Prý přesně v té chvíli, když si začala všímat, že kromě svých partnerů, nemá žádné skutečné přátele, žádnou perspektivní práci, žádné rodinné zázemí, ačkoli na to už věk měla. "Mí bývalí spolužáci se ženili, vdávaly, zakládali rodiny, stavěli domy, kupovali byty. Najednou jsem si uvědomila, že mám sice hodně netradičních zážitků, ale to je všechno. Nemám nikoho, kdo by mě měl upřímně rád, všechno to byly jednorázové vztahy, kde jsem nic nebudovala, jen si užívala, roky bydlím v pronajatém bytě a své vydělané peníze jsem investovala do koníčků mých partnerů a dnes ani nevím, zda některý z těch zájmů mám skutečně ráda a chci ho rozvíjet," popisuje Dominika, která ještě dodává, že vlastně neví, co si nyní s životem počít. Neví, kam patří a jaký bude její další krok.

Nepřehlédněte: Líbánek jsme se nedočkali: Tyto fotky ze svatby odhalily, co jsem si na manželovi po celou dobu nevšimla

Prozatím zůstává sama se sebou

Jediné, co si Dominika naplno uvědomuje dnes je, že se snažila hledat vzrušení ze života v mužích, přičemž zapomínala žít život podle vlastních představ a vždy se jen přizpůsobovala. Když jí to došlo, věděla, že se to musí změnit. Přestože byla smutná a nešťastná z toho, že de facto začíná od nuly, nedovolila si, aby to definovalo její další život. Pomalu se staví sama na vlastní nohy, zjišťuje, co má a co skutečně nemá ráda a co od života chce, i jakého partnera jednou chce. Nicméně prozatím zůstává sama se sebou, aby si utřídila priority a naučila se udělat si vzrušující život po svém.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..