Zázrak nebo podfuk: Jaká je skutečná pravda o kolagenu? Ovlivňuje jeho užívání naši pleť?

Jde opravdu o velký zázrak nebo jen promyšlený marketingový tah?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Ženy mají od nepaměti potřebu zkoušet vše, co jim pomůže v hubnutí, k hustším vlasům nebo v tomto případě k hezčí a zdravější pleti. I když na samotném zkoušení není nic špatného, ​​je potřeba znát míru a skutečné informace o tom, co chcete dávat dobrovolně do svého těla. Například takový kolagen. Víte o něm všechno, nebo jen "zaručené" informace o tom, že pomáhá...

Přečtěte si: Tyto hormony v důsledku stresu mohou za naše výkyvy hmotnosti: Kdy tloustneme a kdy hubneme?

Důvěřuj, ale prověřuj

Toto tvrzení by se dalo aplikovat i do beauty rutiny. Samozřejmě, pokud dostanete doporučení nebo vás zaujme reklama, není nic špatného na tom, zkusit ze zvědavosti něco nového. Jenže dříve, než si naordinujete různé kúry, zkuste probrat pár informací i s profesionálem. Nemusí to být hned lékař, ale i lékárník nebo vaše kosmetička. Tito lidé mají rozhodně více informací, které vám usnadní rozhodování.

V případě kolagenu se až tak moc bát nemusíte, protože v tomto případě jde o něco, co organismu uškodit nemůže, protože je nejpřirozenější substancí, která vytváří strukturu kostí, chrupavek, kloubů i kůže. Od 25 roku tělo postupně ztrácí schopnost tvořit kolagen a po čtyřicítce ho už nevytváří skoro vůbec. Takže od tohoto věku je důležité hledat alternativy, které nahradí tento přirozený proces.

Mohlo by vás zajímat: Slyšely jste už o nové dietě GOLO? Její úspěch spočívá v rovnováze hormonů a regulaci cukru v krvi

A jednou z nich je konzumování kolagenu v prášku. Ale není kolagen jako kolagen a dnes, kdy jej můžete sehnat v jakékoli formě a kdekoliv, ať už v lékárně nebo v drogerii, byste si měly umět vybírat. Pravda je však taková, že pravidelné užívání kolagenu má příznivé účinky na kosti či klouby, ale co se týče pleti to už tak jasné není. Jak říkáme, uškodit vám nemůže, ale jeho účinnost se v tomto směru může projevit jen tehdy, když změníte celkovou životosprávu. Takže kromě pití ranní dávky, byste měly změnit způsob stravování, více se soustředit na čištění pleti a používání vhodných přípravků. Jen tak dosáhnete výsledku, jaký očekáváte. V tomto případě to jde všechno ruku v ruce a žádný zázrak z noci do rána se konat nebude. I když vám to v reklamě slibují.

Nepřehlédněte: Zlepšení imunity, úbytek na váze a kvalitnější sex: Co všechno se s vaším tělem stane, pokud se na 2 týdny vzdáte cukru?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..