Máte smůlu na muže? Toto jsou tři věci, kvůli kterým si většinou vybíráme ty nesprávné

Některé z nás prostě štěstí v lásce nemají. Tedy alespoň an první pohled. Vždy se totiž zamilujeme přesně do toho, komu bychom se měly raději vyhýbat obloukem. Proč si stále dokola a dokola vybíráme nesprávné muže i když víme, že nás nakonec zklamou?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Je vám povědomý tento scénář? Jdete z jednoho neúspěšného vztahu do druhého a zdá se vám, že váš pan Božský zřejmě neexistuje? Omyl. Chyba je v něčem jiném. Teprve když si dáte do pořádku tři základní věci v životě, začnete potkávat i ty správné muže. Opravdu.

Mohlo by vás zajímat: Proč si muži kupují mládí v podobě mladších partnerek? Začíná to nevěrou a končí...?

1. Nevyřešené minulé vztahy

I když si to mnohdy neuvědomujeme, velmi často si s sebou neseme do nového vztahu, nějaký, se kterým nejsme vnitřně vypořádány z minulosti. Pokud ho nedokážeme uzavřít, vždy budeme potkávat jen takové muže, kteří nám spíše ublíží, než něco dají. Každý z nás si totiž v sobě nese nějaké schéma, podle něhož si hledáme své druhé já. Pokud jste tedy vnitřně s něčím nespokojená, nevyrovnaná, jako magnet přitahujete přesně ten typ muže, který vám kdysi ublížil. A klidně to může pramenit i z dětství.

2. Rodiče, rodiče, rodiče

Pokud jste v dětství trpěla nedostatkem lásky ze strany jednoho z rodičů, je velmi pravděpodobné, že to nepříznivě a nepřímo ovlivňuje i váš milostný život. Když jste se neustále pokoušely o rodičovskou pozornost, stejně se chováte i ve vztahu k chlapům. Navíc jako děti velmi vnímáme, jak se máma a táta k sobě chovají. Tyto vzorce selektujeme, nasáváme a osvojujeme si je podvědomě. Proto si velmi často hledáme někoho, se stejnými dominantními vlastnostmi jako měli naši rodiče. Důležité je uvědomit si to, přiznat si to a v hlavě si srovnat, co vlastně ve vztahu nejsme ochotné tolerovat a co od něj očekáváme.

Přečtěte si: Opravdu karma funguje? Žila jsem s boháčem, kterému jsem rozbila manželství, po 5 letech jsem nečekala, že se toto stane

3. Zrcadlo vlastních chyb

Tušily jste, že vztahy s nevhodnými partnery si můžeme kompenzovat určitý vlastní nedostatek? Mnohdy nás totiž na druhých přitahuje to, co se nám nedaří nebo neumíme. Tehdy si vlastně partnera hledáme jako nějakého učitele. Mnohdy si muže, který je agresivní, vybere žena, která se cítí vnitřně zraněná a má nízké sebevědomí. A i z tohoto bludného kruhu se dá dostat ven. Stačí když si uvědomíte, že největší sílu měnit kolem sebe máte vy sama.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..