Na vlastní kůži bez kávy a cukru: Po 7 dnech se s vaším tělem stanou tyto změny

Tušíte, co se s vaším tělem stane, pokud zcela vynecháte na týden kávu a cukr? Dokáže to hotové zázraky. Podívejte se spolu s námi, co všechno se ve vašem organismu změní.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Máte tušení, co se s vaším tělem stane, pokud se drasticky zbavíte kávy a cukru ze svého života? Několik opravdu skvělých věcí. Jen je důležité překonat prvotní momenty, kdy budete mít pocit, že se to nedá. Když totiž přestanete jíst cukr, ze začátku budete mít chuť jen na sladké a bude to něco, na co budete stále myslet. Stejné je to i s kofeinem. Postupem času se však tato chuť úplně vytratí. Víme, o čem mluvíme, zkusili jsme to sami. A opravdu se to dá. Jen je třeba trochu pevné vůle a odhodlání.

Čtěte také: Přidejte do snídaně tyto dvě zdravé suroviny: Jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny a snižují hladinu cholesterolu

Podle odbornice na výživu Amy Gorin a její nejnovějších výzkumů, může přebytek cukru přispět ke zvýšení hladiny triglyceridů, zhoršit stav zubního kazu, ovlivnit vznik cukrovky a srdečních obtíží. A nadměrná konzumace kofeinu, zase zvyšuje krevní tlak a podporuje vznik hyperaktivity. Extrémně vysoké denní dávky - 1000 a více miligramů, způsobují nervozitu, neklid, zvyšují stresové hormony. U lidí senzitivních na kofein stačí i poloviční dávka tedy - 500 miligramů.

Toto budete po 7 dnech pozorovat na svém těle:

1. Budete mít více energie

Toto je jev, který začnete pozorovat už 3 den. A to velmi pozitivně. Zamyslete se, kdy nejčastěji saháte po sladkém nebo kofeinu. Odpověď je jasná. Když cítíte únavu nebo stres. Přesto, pokud ji v daném okamžiku "uměle" nedoplníte prostřednictvím cukru nebo kávy, vaše tělo se naučí postupně mít vyšší úroveň přirozené energie. Opravdu platí, že umělý cukr blokuje schopnost našeho těla udržovat si vysokou energetickou úroveň. Dokonce koncem týdne vás opustí i odpolední únava.

Vyzkoušejte toto cvičení: Strava je až 70% úspěchu: Metoda přípravy jídla odhalí, na koho se zbytečně lepí kila skrytými vadami

2. Vaše váha bude stabilizovaná

Myslíme, že toto potěší úplně každou ženu. Úbytek na váze se skutečně dostaví. Vlivem toho, že nepřijímáte cukr a kofein, se vaše tělo začne přirozeně odvodňovat a zbavovat škodlivých látek rychleji. Nastartuje se i metabolismus. Pokud ze stravy vyloučíte tyto dvě složky, umožníte tělu maximalizovat zpracování a absorpci toho, co jste zkonzumovaly. Jen je opravdu důležité přijímat dostatečné množství vody. Na to nezapomínejte.

3. Zlepší se vám pleť

Pokud bojujete s akné, drobnými vráskami a máte po třicítce, je čas zkusit takový detoxikační týden. Právě cukr ve značné míře škodí pokožce zevnitř. A káva pro její dokonalý vzhled také není ideální. Samozřejmě, netvrdíme, že jeden šálek risstreta vám ublíží, ale zkuste těch sedm dní vynechat i to. Pleť bude už po týdnu zářivější, hladší a dokonce i kruhy pod očima budou mnohem méně výrazné. Uvidíte, že to zvládnete. Nám se to podařilo a opravdu se člověk cítí mnohem
lépe a lehčeji. Ráno sice začínáme po tomto detoxu kávou, ale přes den ji už vůbec člověk nepotřebuje. Tak co, jdete do toho?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..