Můj partner měl oficiální manželku: I když mě miloval, nakonec mi prozradil důvod, proč se s ní nemohl rozvést

Kamarádka mojí mámy, Gábina, žije už léta v netradičním vztahu, o kterém jsme si s mámou myslely své, ale respektovaly jsme to, protože ji máme rády. Ale v jedné slabé chvilce se svěřila se svým důvodem, pro který v něm setrvává.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Necítí se žena v takovém svazku poníženě?

Gábina je skoro o 15 let mladší než moje máma, ale přesto si velmi dobře rozumí. Gábiny partner spolupracoval s mým otcem na jednom projektu a při společné večeři, si padly s mámou do oka. A pro mě je také Gábina velmi zajímavý člověk, vzdělaný, klidný, s vlastními názory. Proto mě překvapilo, když jsem se od mámy dozvěděla, v jakém svazku Gábina žije se svým partnerem už léta. Milan, její partner, má oficiální manželku, které přenechal před lety dům a nežije s ní už více než deset let. Skoro posledních deset let žije s Gábinou, kterou představuje jako svoji životní partnerku. Zajímalo mě, jestli to není pro ni ponižující, jestli jí to nevadí, protože je to veřejným tajemstvím a lidé si za jejími zády šuškají a myslí si o ní nepěkné věci.

Mohlo by vás zajímat: Je věk opravdu jen číslo? Partneři s tímto věkovým rozdílem mají největší šanci na úspěšný vztah

Vždy žila v nerovným vztahu a to ji ubíjelo

Jednou, ve slabé chvilce, když moje máma našla odvahu se jí to na rovinu zeptat, jí Gábina prozradila: "Od mládí jsem si prošla skutečně velmi nehezkými vztahy. Ani v jednom z nich jsem nebyla důležitá či rovnocenná, respektována a to mě ubíjelo. O své místo jsem musela bojovat a muži mě nakonec i tak opustili, když jsem se začala příčit. Když mi bylo 33 let, potkala jsem Milana, který byl zcela jiný. Okouzlil mě, ale pak jsem se dozvěděla, že je ženatý, ačkoli s manželkou nežije už delší dobu," začala vyprávět Gábina a pokračovala ve svém příběhu.

Čtěte také: Manželka si chtěla zřídit další účet: Zatajila mi, že má milence a aby to nebylo málo, namočila nás do pěkného problému

Zpočátku jí byl její titul ve společnosti nepříjemný

Samozřejmě, že to Gábině na začátku vadilo, že by měla žít s manželem druhé. Jejich vztah se však stále více prohluboval. Samozřejmě přišla na přetřes otázka, proč se nerozvede? "Jeho odpověď byla jasná. Jeho manželka je špatný člověk a vzala si ho pro peníze. Pokud se s ní teď po letech rozvede, polovina majetku připadne jí a to za žádných okolností nechce dovolit. Už stačilo, že jí musel nechat svůj dům. Prý čeká jen na to. Věděla jsem, že je zbytečné naléhat, že názor nezmění a postupem času jsem se s tím naučila žít. Za zavřenými dveřmi bylo všechno mezi námi v pořádku, ale samozřejmě, že jsem vnímala i ty pohledy žen ve společnosti, kde jsme se ocitli, poté, co mě představil jako svou životní partnerku, protože všichni věděli, že má oficiální manželku. Přiznám se, nebylo to příjemné ani prvně, ani podruhé a trvalo než jsem se naučila ignorovat to, ale nakonec jsem si řekla jednu věc," objasňuje Gábina dále.

Nepřehlédněte: Z manžela se stal můj šéf: Téměř to zničilo naše manželství

Navzdory nelichotivému titulu měla svůj důvod, proč s ním zůstala

Jedním uvědoměním samu sebe přesvědčila, že navzdory svému nelichotivému titulu, chce v tom svazku pokračovat a více to už neřešila: "Milan mě měl skutečně a upřímně rád. Dokazoval mi, že mu na mých názorech záleží, ptal se mě na ně. Jelikož jsme pracovali ve stejné sféře, měli jsme mnoho společných témat. Byl pro mě skutečně rovnocenným partnerem, a takovým nebyl pro mě žádný před ním. Cítila jsem se s ním v bezpečí. Rodinu jsme neplánovali, oba jsme milovali svou práci a kromě ní jsme se chtěli věnovat jeden druhému. Nakonec jsem se naučila některé závistivé a nepříjemné pohledy žen ignorovat, zejména ty, které si myslely, že jsem s ním pro peníze. A já byla na tom i bez Milana díky sobě více než dobře a nikdy jsem ho nebrala jako dodatečného sponzora," prozradila mé mámě nakonec její přítelkyně a matka to samozřejmě respektovala. Každý máme přece právo žít svůj život jak uznáme za vhodné.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..