Rozvedli jsme se, ale po letech se naše cesty opět spojily: Tato životní zkouška nám oběma otevřela oči

To, že potkáme lásku svého života, není samozřejmost. A občas to dokonce zjistíme až na druhý pokus.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Aneta a Kamil se brali opravdu mladí. Na dnešní dobu až příliš. Ona měla čerstvých 20, on 21. Jenže otěhotněla dříve, než to oba plánovali. Ale brali to jako jakési znamení shora, že jsou pro sebe jednoduše stvoření. Vůbec to neřešili. "Milovali jsme se, a to bylo nejpodstatnější. Vždyť si jen vzpomeňte, jak to člověk bere, když se zamiluje ve dvaceti. Je to silné, intenzivní a krásné. A mezi námi to v tomto módu šlo i dalších deset let. Dokonce i poté, co se nám narodila dcerka," rozpovídá se krásná brunetka. Krize v jejich manželství přišla mnohem později, v době, kdy ji už většina párů ani nečeká nebo je zažehná.

Přišlo to v době, kdy jsme to nejméně čekali

Přečtěte si: Manžel ode mne žádá v posteli jednu zvláštní věc: Splnily byste to své polovičce?

"Amélie již byla v podstatě velká. Byla na druhém stupni, my jsme měli opět čas sami na sebe, ale jaksi jsme se neuměli vrátit zpět v našem vztahu. Do okamžiku, kdy jsme to byli zase jen my dva. Přestali jsme si uvědomovat, že i přesto, že jsme táta a máma, vždy když si lehneme večer do postele jsme to opět jen MY."

"A to byl největší problém. Nebyla za tím žádná třetí osoba, za náš rozvod, ke kterému jsme se v podstatě dlouhými rozhovory dopracovali, jsme si mohli jen my. Přestali jsme se totiž o to "MY" starat. Vždy bylo něco podstatnější. No v té době jsme vůbec netušili, jak moc se mýlíme."

Mohlo by vás zajímat: Spi se mnou! Co dělat když muž najednou chybí v ložnici? Zjišťovaly jsme to z první ruky

Aneta a Kamil se dohodli, že Amélie zůstane s mámou a s otcem se může setkávat, kdykoliv chce. Uvědomovali si, že jsou rodiči a chtěli to dceři co nejvíce usnadnit. A v době, kdy se rozváděla, byla Amélie ve velmi zranitelném věku. Nedokázala se smířit s tím, že již nejsou úplnou rodinou. Ale neříkala to nahlas. Po třech letech od rozvodu rodičů, trpěla anorexií, bulimií a měla psychické problémy. Ani jeden z rodičů, nerozuměl tomu, proč se dosud bezproblémové dítě dokáže, takto změnit.

Muselo se stát toto, abychom to pochopili

"Přesně si na ten moment pamatuji. Oba jsme se o ni šíleně báli. Bylo jí 14 let a vážila sotva 33 kilo. Vypadala hrozně. A tak jak trpělo její tělo, trpěli jsme i my dva. Tento její stav nás opět semknul. Jako rodiče i pár zároveň. Během její hospitalizace jsme se začali mnohem více setkávat, obnovili jsme naše rozhovory a oba jsme cítili, že si opět k sobě nacházíme cestu. A jelikož ani jeden z nás neměl partnera, bylo to i o něco jednodušší."

"Po půl roce jsme se dali opět dohromady. A přesně v té době se také Améliin stav začal zlepšovat. A já jsem pochopila, jak vztah rodičů velice ovlivňuje život dětí. Jak moc jim dokážeme našimi problémy ublížit. Dnes jsme si jako prioritu dali to, že jsme zejména pár. Samozřejmě, že jsme rodiči, ale oba se o náš vztah intenzivně staráme. Neboť víme, že vždy na konci dne jsme to jen "MY". A to ovlivňuje úplně všechno."

Mohlo by vás zajímat: Jedno gesto, které vám pomůže si získat sympatie! Díky tomuto dokonale okouzlíte každého muže

Vrátily byste se opět ke svému bývalému manželovi?

Ano
2
Ne, v žádném případě
0
Hlasovalo: 2
Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..