Romantismus, ale bez rozmachu: Virginie Viard představila kolekci Chanel podzim/zima 2020/2021

V nádherných prostorách pařížského Grand Palais představila Virginie Viard kolekci podzim/zima 2020/2021. Inspirovala se jezdeckou módou a vzdala hold tradicím značky francouzského módního domu.

Zdroj: Chanel
Zdroj: Chanel

Kreativní ředitelka francouzského módního domu Chanel Virginie Viard, vnesla opět do pařížského Grand Palais svůj vytříbený rukopis. Virginie se drží jednoduchosti, přičemž má přesně definovanou vizi toho, čeho chce dosáhnout.

VIDEO: Přehlídka Chanel podzim / zima 2020/2021 v Grand Palais v Paříži

Romantismus, ale bez jakéhokoliv rozmachu

Modely z dílny kolekce Ready-to-Wear podzim/zima 2020/2021 jsou navrženy velmi jednoduše, stroze a v čistém stylu. Můžeme cítit emoce, avšak bez jakýchkoli příkras.

Mohlo by vás zajímat: Kovbojské boty zaplavily obchody. Jak je zkombinovat?

Inspirace koňmi a jezdeckou módou

Virginie Viard si uvědomuje svou důležitou roli a nezapomíná přitom na módního guru Chanel, Karla Lagerfelda. Návrat k historii a tradicím značky potvrdila také inspirací sahající do dob jeho zakladatelky Gabrielle Chanel. Její dostihový kůň byl totiž přezdívaný "Romantica".

V kolekci nenajdete téměř žádné šaty, jen jezdecké hedvábné šaty a jezdecké kalhoty, inspirované Karlem Lagerfeldem, který k nim nosíval pruhovaný oblek. Poprvé jsou v kolekci knoflíky ve stylu cvoků. Celá kolekce je černobílá s náznaky nazelenalé a růžové, symbolické pro Chanel.

Všimněte si také doplňků, Virginie čerpá z ikonických kabelek Chanel a jejich monogramu. Charakteristický rukopis v podobě proplétaného řetízku. Perly jsou nesmrtelné a pro Chanel tak typické. Objevují se na mini kabelkách, které měly modelky zavěšené přes ramena, ale také v případě kabelek do ruky. Virginie Viard se vyjádřila, že miluje Chanel a tato kolekce může být novou ódou.

VIDEO: Nahlédněte do atmosféry backstage přehlídky Chanel

Celou kolekci i záběry z backstage prohlídky Chanel Ready-to-Wear podzim / zima 2020/2021 si můžete prohlédnout v naší GALERII.

Foto:
Chanel, Video: Chanel
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..