Dámské kabelky, které se nosily v roce vašeho narození: Takto se dnes vracejí do módy

Zavzpomínejme si na trendy kabelky, které charakterizují ročník, ve kterém jste se narodily. Některé modely dnes zažívají žahvý comeback, jste zvědavé, které to jsou?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

1960: Frame bag

Elegance na jedno ouško do ruky, která dodala ženě na svém statusu ve společnosti. Poměrně nadčasový model kabelky vznikal již v tomto období a hranatý tvar ji předurčil na to, aby se roky udržela. Zapínání bylo ve stylu "clutch" bag, akorát ve větším provedení.

Inspirujte se: TOP stylingy, které přesvědčí i kritiky, že v teplákách můžete vypadat opravdu stylově i ve městě

1970: Saddle bags

Kabelka ve stylu "saddle bags" nebo ve tvaru půl měsíce se nosila už v 70. letech. Před pár lety zaznamenal tento typ kabelky velký návrat na módní scénu. I když se objevuje u některých žen ještě dnes a má tzv. dozvuky, její tvar se spojuje s určitým obdobím a přestože nepatří mezi nadčasové, ženy ji stále milují.

1980: Birkinka

Herečka a módní ikona Jane Birkin proslavila model, který se stal roky tak exkluzivním, že je na seznamu nejedné fanynky skutečné módy. Birkinka od Hermès je nenapodobitelná. Kabelka větších rozměrů, která se spojuje s byznys lookem, je doslova v kategorii "dream".

1990: Baguette bag

Devadesátá léta nás i v tomto období zasáhly a kdo by to byl řekl, že kabelka, jejíž tvar připomíná bagetu nebo rohlík se opět vrátí na scénu. Nicméně, je potřeba si uvědomit, že vždy přijde do módy to, co už dlouho nebylo a tento model je jedním z nich. Teprve následující dny budete moci pozorovat comeback této mini kabelky přes rameno.

2000: Hobo bag

Rok 2000 ačkoli byl přelomem tisíciletí, v módě i celkově v modelingu nezaznamenal extra vliv nebo progres. Móda byla v té době taková nijaká a návrháři jakoby nevěděli, kterým směrem se následně ubírat. V případě kabelek to bylo podobně a nosily se větší kabelky přes rameno, které neměly žádný tvar a místy mohly působit jako měšce.

2010: Moon Alma nebo Doctors bag

To už neplatilo o dekádu později, když se hitem staly tzv. "Doctors bag". Krátké ouško do ruky a kabelka s pevným dnem a oválným tvarem jako půlkruh. Tento model způsobil doslova šílenství a dlouho se udržel na scéně. Kdo ji neměl, nebyl IN. Když éra tohoto modelu dozněla, kabelka byla považována za vyhaslý trend.

Nepřehlédněte: New York žil módou, kterou si nenechali ujít ani známé tváře: Tyto trendy budou dominovat za pár měsíců

2020: Banana bag

Odvahu v schopnosti přinést na naši scénu něco nového získala značka Bottega Veneta. Kabelky ve stylu "pouch" způsobily šílenství ve světě IT i v ulicích a hned potom začali experimentovat s modely, na které si doposud nikdo netroufl. Návrat tvaru banánu připomínající croissant v těch nejrůznějších variantách budete moci vídat následující měsíce stále více.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..