S manželem jsme podnikli krok, který náš vztah jen posílil: Mnozí to vnímají jako něco špatného, ale nám to pomohlo

Každý jdeme do vztahu s nějakými návyky. Od některých jsme časem ochotni upustit, ale po letech nás doběhnou a mohou také zničit vztah.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

V očích veřejnosti jsou oddělené ložnice vnímány jako přímá cesta k ukončení vztahu. Ale odborníci se na tom neshodují. Ani čtenářka Lucie, která prozrazuje, že právě tento krok pomohl jejímu vztahu s manželem Jirkou.

Když žijete dlouhodobě sama, máte určité návyky. Tím mým bylo spaní o samotě. I když jsem měla nějaké vztahy, neuměla jsem se pohodlně vyspat. Možná to chápete, možná ne. Prostě jsem potřebovala prostor pro sebe, a to nejen v noci, ale hlavně ráno. Probudit se v posteli sama se sebou. Všichni mi však říkali, že když se jednou zamiluju, změní se to. Že se budu chtít probouzet po boku milované osoby...

Přečtěte si: Opustil jsem svou manželku kvůli milence: Po čase jsem pochopil, jak to vlastně s milenkami je. Nechal jsem se napálit

Když jsme se s Jirkou seznámili, věděli jsme oba, že to skončí svatbou. A tak jsme se téměř okamžitě k sobě nastěhovali. Bojovala jsem s tím, on si všiml, že se cítím nesvá noc co noc, ale chápal to. Nebral to nijak osobně. Po roce jsem se konečně dokázala pár dní v týdnu vyspat i celou noc. Což byl velký pokrok. Když jsme se vzali, rozhodli jsme se přestěhovat. Do nové ložnice jsme si koupili největší postel, kterou mi manžel chtěl udělat radost. Jenže moc to nepomohlo. 2-3 noci z týdne jsem spala, ale to bylo všechno. Začalo to trochu ovlivňovat i na náš sexuální život. Hlavně ten ranní. Jelikož já byla každé ráno dříve bez energie, chuti na cokoliv, Jirka z toho začínal být nervózní. Což jsem také chápala, ale nějak jsem tomu nedokázala jinak pomoci.

Po roce manželství to vyvrcholilo nepříjemnými hádkami až jsme se odhodlali k jednomu kroku - návštěvy manželské poradny. Dostali jsme pár tipů, rozebírali vše z různých úhlů, trvalo to 4 měsíce, ale výrazné změny nenastaly. Až nám nakonec terapeut navrhl jediné řešení - oddělené ložnice. Zpočátku jsme se tomu smáli, ale později jsme nad tím začali uvažovat. Měli jsme volný pokoj v domě, tak proč z něj neudělat ložnici? Občas pro hosty a jinak pro mě.

Mohlo by vás zajímat: Partnerovi jsem připravila dokonalý valentýnský dárek, který nás měl posunout dále: Skončilo to však rozchodem

Styděli jsme se o tom mluvit před ostatními, určitě by to nepochopili. Ale od momentu, kdy jsme začali spát odděleně, se všechno změnilo. Nemyslete si, že po večerním sexu se doberu do svého pokoje jen tak. Občas se mi podaří usnout, ale když se v noci probudím, jednoduše vstanu a odejdu. A ráno platí totéž. Když vstanu a vidím, že Jirka ještě spí, jdu za ním. Nikdo nemá námitky, nehádáme se a i náš sexuální život zažívá nejaktivnější období. Koneckonců, kdysi bylo výsadou bohatých lidí takto spát, tak proč ne i naší?

Nepřehlédněte: Kolik procent tvoří při seznamování vzhled? Partnera si podle odbornice na začátku vybíráme pudově

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..