Několik cenných rad, jak získat větší objem vlasů: Řídké vlasy získají nový nádech!

Řídké vlasy odolávající vlivům vnějšího prostředí dostávají zabrat. Pokud toužíte po větším objemu a lepším tvaru vlasů, vyzkoušejte tyto jednoduché tipy!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Řídké vlasy trápí nejednu z nás a zvláště v tomto období, kdy suchý vzduch střídá vlhkost a absence vitaminu D přímo ze slunečního záření. Jak můžete svévolně docílit zlepšení objemu vlasů? Dá se to, vyzkoušejte některý z těchto tipů, na každou z vás může fungovat něco jiného v závislosti na tom, jaký typ vlasů máte a kam potřebujete vnést objem – jestli do konečků nebo naopak ke kořínkům vlasů.

Inspirujte se: Barevné paletky a oční stíny: Tyto kralovaly na přehlídkových molech a jsou zárukou mladistvého looku

Nedbalé vlny vytvoří bohatou strukturu

Pokud jste plavovláska nebo blondýna, vyzkoušejte čarovat s účesem. Nedbalé vlny, kterých
dosáhnete pomocí natáček se suchým zipem, vnesou do vašeho účesu bohatou strukturu a objem. Stačí rozdělit vlasy na tlustší prameny a s natáčkami vyfénovat. Nechte je následně vychladnout a po 20 minutách dejte dolů a prsty rozcuchejte tak, aby vlny byly co nejpřirozenější.

Pudr ke kořínkům vlasů vykouzlí nadýchaný objem

Pokud nemáte dostatek času, nejideálnější volbou je pudr nebo suchý šampon, měly byste ho mít však předem otestovaný, každému sedí něco jiného. Stačí jemně vklepat ke kořínku vlasů a ihned vlasy získají nadýchanější objem. Vlasy takto absorbují část mastnoty, která se týká řídkých vlasů a pudr jim dodá pružnost a tvar.

Změňte stranu, na kterou si češete pěšinku

To, jak si upravujeme vlasy, si naše hlava pamatuje. Proto čas od času můžete vyzkoušet měnit pěšinku. Pokud jste dosud byly zvyklé nosit vlasy s pěšinkou doleva, proveďte změnu a nasměrujte ji doprava. Ano, je to nezvyk a každý má svůj oblíbený "profilový" úhel, za pokus však nic nedáte. Z výsledku budete překvapené. Kořínky budou více vzpřímené a díky tomu se zvýší přirozeně váš objem zejména v horní části hlavy. Mimochodem, mnoho žen si také nesprávně myje vlasy a šampon soustředí pouze na horní část vlasů na úkor té spodní, přitom hustota je větší právě uprostřed vlasů. Zkuste změnit tento návyk.

Nepřehlédněte: Trendy nehty na rok 2020: Jaká manikúra je IN, co už je naopak OUT a označené odborníky za velký přešlap?

Výraznější zastřihnutí

Mnoho žen má ze stříhání více než 2 cm doslova strach, přitom není třeba panikařit. Nejen zastřihávání, ale někdy i ubrání více centimetrů zespodu znamená, že vaše vlasy ihned získají nový šmrnc. Obzvláště u těch žen, které stříhání dlouhodobě ignorují a pokud si vlasy zkrátí, tak jen o půl centimetru nebo centimetr. Někdy je to na škodu. Pokud vás tedy trápí řídké vlasy zejména v oblasti spodní části vlasů, doporučujeme ubrat pár centimetrů. Vlasy vystoupnou a bohatý objem tak máte bez použití jakýchkoliv stylingových prostředků.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..