Zpevněte pánevní dno a přidejte si sexappeal sestavou těchto 5 cviků: Co vám pomůže k vytoužené figuře?

Pokud chcete opravdu dobře vypadat, je potřeba pro své tělo něco dělat. A nic lepšího než pravidelný trénink neexistuje. Tyto cviky jsou absolutně ideální na zpevnění pánevního dna.

Zdroj: instagram.com/lenaperminova
Zdroj: instagram.com/lenaperminova

Pokleslé pánevní dno dokáže ženy opravdu potrápit. Jde totiž o komplex svalů, které mají velmi důležitou funkci nejen z pohledu močového ústrojí, pohlavních orgánů, ale také v rámci pohybu pánve a nohou. Tak jako například i bicepsy nebo břišní svaly potřebují posilování aby neochabovaly, tak i svaly pánevního dna potřebují neustále cvičení. Nicméně mnohokrát je zanedbáváme. A to je chyba.

Toto způsobuje uvolnění pánevního dna:

  • těhotenství
  • porod
  • zátěžové sporty
  • zvedání těžkých věcí
  • astma
  • kouření
  • nadváha
  • málo pohybu

Právě pravidelné cvičení vám pomůže postupně dostat oslabené svaly vašeho pánevního dna do formy a vaši figuru samozřejmě také. Ideální frekvence cvičení je čtyřikrát během týdne. Skutečně existuje množství druhů cvičení, přičemž všechny mají jednoho společného jmenovatele - lze je provádět v pohodlí domova. Takže výmluvy v tomto rozhodně neplatí a nemají místo. My jsme pro vás vybraly sestavu 5 nejúčinnějších.

Nepřehlédněte: Rozchodem jí rapidně stoupla váha o 15 kg: Trenér jí upravil jídelníček, zhubla přes 35 kilo, ale pak přišla tato zkouška

1. Vtahování bříška

Zhluboka se dobře nadechněte a spolu s výdechem vtáhněte spodní břicho i pánevní dno. Vydržte pár vteřin a opět uvolněte. Tuto sérii opakujte alespoň čtyřikrát po patnácti vteřinách.

2. Posílení pánevního dna a efekt krásných nohou

Cvik začněte vsedě na patách. Vezměte si do rukou šátek a držte jej kolmo. Natáhněte ruce nejvíce jak vás tlak pustí a zároveň zvedejte zadek a přesuňte se do kleku na kolenou. Šátek po celou dobu mějte napnutý a pomocí vykročení jedné nohou vpřed se pomalu postavte. V této poloze šátek na malou chvilku povolte. Následně ho opět napněte a opačným postupem poloh se vraťte do sedu na patách.

Čtěte také: Zeštíhlete si vnitřní stěnu stehen: Nová super efektní obdoba dřepu vás zbaví těžko odstranitelného tuku

3. Rychlé stahy

Při tomto cviku opravdu rychle střídejte vtažení a uvolnění břicha a pánevního dna zároveň. Opakujte ve třech sériích po patnácti.

4. Dlouhé dřepy

Postavte se s nohama rozkročenýma na šířku boků, šátek podržte před sebou. Znovu jej dejte do zmíněné kolmé polohy. V tomto případě však ruce nepředpažujte. Udělejte dřep, chvíli v této poloze vydržte. Šátek můžete také na chvíli uvolnit, následně jej opět napněte a postavte se.

5. Výdrž

Vtáhněte pánevní dno největší silou jakou dokážete, zůstaňte v této pozici, dokud nenapočítáte do deseti a následně uvolněte. Při tomto cviku si dejte pozor, abyste nevtahovaly bříško nebo svaly hýždí.

Foto:
instagram.com/lenaperminova
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..