Takto vypadají ženy, které rodí nejmoudřejší děti: Rozhodující je tato část jejich těla

Souvisí to s vývojem mozku u kojenců a zejména prvních šesti měsíců. Může se vám to zdát neuvěřitelné, ale za vším stojí tuk.

ZDROJ: FEM, YOURTANGO.COM
ZDROJ: FEM, YOURTANGO.COM

Ženské křivky se odpradávna spojovaly se symbolem plodnosti. Tuk v nich hrál přitom značnou roli a i když je dnes kult krásy jiný a honba za dokonalou postavou neobchází ani nás, ten tuk je přece jen stále důležitý.

Čtěte: Detoxikační plán na rok 2020: Co by mělo být součástí vašeho jídelníčku, abyste nenabíraly na váze?

Dolní tuk a jeho vliv na vývoj mozku dítěte

Zatímco horní tuk není považován za příznivý, dolní tuk, kterým se myslí ten v oblasti hýždí a stehen má příznivý vliv během těhotenství na vývoj mozku budoucího potomka. William D. Lassek, autor knihy Proč ženy potřebují tuk v ní popisuje, že právě chemická látka známá jako kyselina DHA má významnou roli při vyvíjení mozku dítěte. Nachází se v mateřském mléce a pro vývoj mozku a nervové soustavy je důležitá zejména v prvním půl roce života dítěte.

Tuk v oblasti hýždí a stehen je přitom dán evolucí a symbolizuje plodnost. Během těhotenství se u ženy hromadí v těchto oblastech více a ukrývá v sobě potřebné látky na zdravý vývoj jedince. Dokonce souvisí s tím, jak bude schopné dítě učit se a vnímat nové podněty. V jednoduchosti řečeno tuk má do značné míry vliv na inteligenci vašeho budoucího potomka.

Nepřehlédněte: Superpotravina roku 2020 odhalena: Je bohatá na omega 3 mastné kyseliny pro lepší fungování srdce

Důležitá je strava již během těhotenství

Už po třetím týdnu od početí se začíná formovat mozek budoucího potomka a proto je důležité přistupovat ke zdravému životnímu stylu zodpovědně. Ženy, které se stravovaly lépe a jejich tělo přijímalo dostatek zdravých tuků a bílkovin, měly moudřejší děti než ty, které stravu neřešily a stravovaly se také rychlým občerstvením s absencí omega 3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin. Mozek tvoří ze 60% tuky a 40% bílkoviny. Nejdůležitější pro ženu v tomto období je kyselina listová. Jídelníček, díky kterému můžete podpořit zdravý vývoj mozku dítěte by měl proto obsahovat: ořechy, tmavou listovou zeleninu, avokádo, rostlinné oleje, maso, ryby a vejce či másla z různých semínek.

Foto:
FEM, YOURTANGO.COM
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..