Čeští a Slovenští designeři spojili síly a pomáhají druhým: Roušku by měl mít přece každý

Ve snaze pomoci každému se mnozí designéři spojili a pustili do výroby ochranných masek pro každého.

Zdroj: Instagram.com/lukasmachacek
Zdroj: Instagram.com/lukasmachacek

Pomáhají

Velmi pěkné gesto v posledních dnech předvedli známí Čeští a Slovenští designéři. Uvědomují si, že v současnosti je zdraví a jeho ochrana mnohem důležitější, a tak se pustili do něčeho, co lze považovat za skutečně šlechetné gesto. Do výroby roušek. Protože i u nás či v sousedním Slovensku jich značně hodně chybí, sami přikládají ruce k dílu a od rána do večera tráví poslední dny právě u šicích strojů.

Přečtěte si: Uhlazený drdol vnese i do každodenního looku eleganci: Moderní účes ohromí i vás, vždyť posuďte samy

Do něčeho podobného se pustil například Lukáš Kimlička, který na instagram přinesl návod, jak si něco podobného můžete vytvořit doma. "Včera mi přišlo velmi mnoho zpráv ohledně roušky kterou jsem si ušil. Jelikož z instastory mi to zanedlouho zmizí, dávám to i sem. Přikládám i tabulku materiálů které jsou na šití nejvhodnější. Nejvíc mě mrzí, že se zde začaly objevovat i zprávy typu "zas je celý instagram zaspamovaný #rouskanenihanba." Tak pokud má mít nějaký spam význam a smysl, tak je to tento! Přesně toto je význam sociálních sítí. Velmi mnoho lidí z Čech mi včera psalo, že tam roušku nenosí skoro nikdo a pokud ji někdo i má, tak se na něj dívají jako na idiota.  Takže lidé, kteří mají nějaký vliv na sociálních sítích, by alespoň v těchto dnech místo postování slevových kódů a zaplacených nesmyslů mohli být inspirací a šířit osvětu mezi ty, kterým to stále nedochází. Alespoň jednou by tak udělali něco užitečného pro nás všechny. P.S. Střih jsem přidal nyní do instastory. P.S.2 Píšete zda filtr přežije vysoké teploty praní. Nevím. Ale možná by bylo lepší ho ušít tak, aby se tam filtr dal pouze vsunout a vyměnit. Takže to musím ještě vytuningovat P.S.3. Pokud nemáte doma gumičky jako já, použil jsem  gumu z ramínek z podprsenky našel jsem doma nějakou z focení, tak posloužila," rozepsal se návrhář a fotograf na svém profilu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lukas Kimlicka (@lukaskimlicka),

Také návrhářka Hermine Khalaf Pogosyan se rozhodla pomoci a šije i designové roušky, kde prodej z nich poputuje na výrobu masek pro ty, kteří si je z nějakého důvodu nemohou dovolit. Dokonce veřejně napsala, že je ochotna kdykoliv nabídnout své švadleny či materiál na jejich výrobu.

Materiál a výrobu poskytla i značky MiniConcept, která se orientuje na tvorbu hnízd pro děti a jiných doplňků pro nejmenší.

Nepřehlédněte: Barevné paletky a oční stíny: Tyto kralovaly na přehlídkových molech a jsou zárukou mladistvého looku

Za šicí stroj se posadil i Lukáš Macháček. Známý návrhář si také uvědomuje vážnost situace a nabídl své služby.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa L U K A S M A CH A C E K (@lukasmachacek),

Do podobného projektu se pustil i Michael Kováčik. "Mám látku na pár dalších a jakmile se bude dát koupit další látka, šiju další. Budu rozdávat, posílat, ne prodávat," prozradil na svém profilu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa michael kovacik (@michaelkovacik),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa michael kovacik (@michaelkovacik),

 

Foto:
Instagram.com/lukasmachacek, lukaskimlicka, herminekhalafpogosyan, michaelkovacik
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..