Švihadlové tréninky na doma: Při těchto zapojujete všechny svaly a zhubnete opravdu rychle

Pokud v tomto období chcete shodit, máme pro vás několik inspirativních tipů, jak na to. Zkuste vzít švihadlo, vyjděte na terasu a zkuste cviky, které jsou opravdu účinné!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Švihadlové tréninky patří nejen mezi mimořádně účinné, ale na realizaci jsou opravdu i jednoduché. Trénovat se švihadlem můžete totiž skutečně kdekoliv a kdykoliv. Je potřeba jen začít.

Viz také: Při tomto pohybu zapojujeme všechny svaly: Naše postava tak prochází viditelnou změnou mnohem rychleji

Výhody skákání na švihadle

  •     posilujete svaly i šlachy v horní i dolní polovině těla
  •     méně zatěžujete klouby jako například při běhu
  •     jde o aktivitu, kterou můžete dělat i doma a za každého počasí
  •     spálíte velké množství kalorií za poměrně krátký čas
  •     pomáhá zlepšit vytrvalost, rovnováhu, koordinaci a obratnost

10 minutový trénink

Po krátkém zahřátí si zatočte švihadlem v jedné ruce a potom v druhé. Jde zejména o to, abyste si zvykly na to, jak je švihadlo těžké. Skákejte přes švihadlo 30 sekund a dalších 30 sekund skákejte mimo švihadlo. Takto pokračujte 10 minut s tím, že budete prodlužovat dobu skákání přes švihadlo z 30 sekund až na jednu minutu.

Mohlo by vás zajímat:: Křížový trénink se stává novodobým fenoménem v boji s kily navíc: V čem spočívá jeho výjimečnost?
 

Začněte skákat v normálním tempu, přičemž postupně zvyšujte svůj výkon na maximum. V nejvyšším tempu setrvejte 30 sekund a následně na 30 sekund znovu zpomalte na úplné minimum. V něm vydržte opět 30 sekund. Potom zase přejděte do maximálního tempa. Po 30 minutách nezapomeňte na statický strečink.

Přeskoky přes švihadlo

Švihadlo položte na zem. Nohy dejte k sobě. Potom proveďte 40 přeskoků do stran přes švihadlo ve čtyřech sériích po sobě. Nakonec přidejte přeskoky na jedné noze ve dvou sériích po 10 přeskoků každou nohou zvlášť.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..